';
side-area-logo

Tarihçe

2004 yılında Türkiye’de Avrupa Birliği finansal kaynakları ile uygulanmaya başlanan Bölgesel Kalkınma Programları ile başlar firmamızın serüveni. Firmamız kurucu ortağı Ahmet Sungur ilk Bölgesel Kalkınma Programları’ndan Doğu Anadolu Bölgesel Kalkınma Programı (DAKAP) kapsamında Hakkari’de iş planı eğitimleri verir ve kısa süre
sonra da SUN Danışmanlık kurulur.2005 yılında Ağrı Konya Kayseri Malatya Bölgeleri Bölgesel Kalkınma Programı ve Doğu Anadolu Bölgesel Kalkınma Programı kapsamında 23 proje hazırlayan firmamız 22 projenin hibe almasına aracılık eder ve firmamızın danışmanlık sektöründe ilk adımları başlar.

Avrupa Birliği Mali Yardımları başta olmak üzere tüm ulusal ve uluslararası fon kaynakları konusunda geniş tecrübe ve bilgi birikimine sahip SUN Danışmanlık 2005 yılından bu yana özellikle devlet destekleri ve teşvikleri kapsamında Türkiye’nin en başarılı danışmanlık firmalarındandır. 2007 yılından 2012 yılına kadar Garanti Bankası’nın hibe programlarında stratejik ortaklığı ile çalışan SUN Danışmanlık sahip
olduğu vizyon ve elde ettiği deneyim ile ülke çapında yer edinmeyi başarmıştır.

business-objects-PV4F7XV-min

2009 yılı başında faaliyete başlayan Kalkınma Ajansları ile bu çerçevede 26 Kalkınma Ajansı’nın tamamında faaliyet yürütmeyi başaran ülkemizin TEK DANIŞMANLIK FİRMASI olan SUN DANIŞANLIK 2012 yılında yeniden yapılanma içerisine girer ve gerek bünyesine kazandırdığı geniş tecrübe sahibi uzmanlar ve gerekse “Satış ve Pazarlama”, “Dış Ticaret”, “Finansal Yönetim”, “Bilişim Hizmetleri”, “Koçluk Hizmetleri” gibi alanlarla müşterilerine hizmet vermeye başlar. 2013 yılında mevcut ofisinde çalışma alanı sıkıntısı çeken SUN Danışmanlık 2013 yılı Nisan ayında Reşit Galip Caddesi’nde 600 m2’lik yeni binasına taşınır.

Aynı yıl firma ortakları uzun yıllara dayanan sektörel tecrübelerini yeni bir girişimle değerlendirmek adına Analiz Kariyer Ltd. Şti’yi kurar. Analiz Kariyer bir yandan ülkemizde gençlerin yeteneklerini daha iyi tanımalarına katkıda bulunurken diğer taraftan ülkemiz firmalarının
insan kaynakları yapılarını daha planlı ve organize edebilmelerine katkıda bulunmaya başlar.

16 yılda 1500’den fazla müşterisinin yaklaşık 1 Milyar TL’nin üzerinde yatırımının hayata geçirilmesine aracılık eden SUN Danışmanlık büyüyen yapısı ile ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Avrupa Birliği pazarında etkin olmak isteyen ülkemiz firma ve kurumlarına firmamız 2020 Aralık ayında faaliyete geçecek olan Almanya ofisi ile kapsamlı hizmetler sunmayı planlamaktadır.

MİSYON VE VİZYON

Misyon
Hizmetlerimiz, iş çözümlerimiz ile müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en uygun danışmanlık hizmetini sağlamak, hizmet sonrası müşterilerimizin güvenilirliğini kazanmak ve iş etiğine uygun olarak işletmelerin faydasına işlemleri takip ederek müşterilerinin ve potansiyel müşterilerin ilk tercihi olmak.

Vizyon
Danışmanlık sektöründe Türkiye’nin lider firması olmak.