';
side-area-logo

KA3 – Politika Reformuna Destek – “Avrupa Gençleri Birlikte”

Ulusal Ajans’ın teklif çağrısına çıktığı Erasmus+ KA3 – Politika Reformları İçin Destek – “Avrupa Gençleri Birlikte” projesi program üyesi 5 farklı ülkenin katılımı ile gençlerin AB ile ilgili düşüncelerine yer verip, Avrupa vatandaşlığı bilincini güçlendirici girişim ve faaliyetler sunarken bunların COVID-19 salgının etkileri ile analiz edilmesine imkan sağlayan ulus ötesi değişim ve hareketlilik gerçekleştirecek başvuruları destekleyecektir.

SUN Danışmanlık olarak 16 yıllık tecrübemiz ile ilgili program kapsamında sizlere profesyonel destek sunmaktan mutluluk duyacağımız programa ilişkin detaylı bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

erasmus+

Son Başvuru Tarihi: 05.02.2020 / 30.04.2020 / 01.10.2020 – Saat: 13:00 (Türkiye saati)

Program Bütçesi 5.000.000 Avro
Azemi Destek 500.000 Avro
Azami Destek Oranı  
Proje Süresi 3 - 24 ay
Programın Hedefleri Genel Hedef: :Ulus ötesi hareketlilikler sayesinde Avrupa vatandaşlığı bilincini güçlendirmek
Özel Hedef: Avrupa sivil yaşama gençlik katılım oranını arttırmak, COVID-19’un sürece etkisini analiz edebilmek
Uygun Başvuru Sahipleri ● En az 5 ortağı bulunan gençlere yönelik STK’lar
● Kamu kurumları
● Resmi olmayan gençlik grupları
Uygun Faaliyetler Ortaklar arası ağ oluşturma, yaygın ve informal eğitimler, çevrimiçi faaliyetlerin hazırlanması, desteklenmesi ve üretilmiş projelerin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen hareketlilikler
AB faaliyetlerine erişim ve katılımı kolaylaştıran faaliyetler
Karar alıcılar ile toplantı, seminer, çevrimiçi forumlar
Avrupa STK ağlarını güçlendirme eğitimleri
Gençlik alanındaki AB politikaları hakkında bilinçlendirme, yayma faaliyetleri

Erasmus+ KA3 – Politika Reformları İçin Destek – “Avrupa Gençleri Birlikte” Nedir?

“Avrupa Gençleri Birlikte” teklif çağrısı gençlerin Avrupa Birliği ile ilgili fikirlerini paylaşmalarına olanak sağlayan Avrupa vatandaşlığı duygusunu yaymak ve güçlendirmek amacıyla farklı ülkelerin gençlerinden oluşan büyük bir katılım potansiyeli sayesinde bölgesel ortaklıkların teşvikini ve yeni işbirlikleri oluşturmayı hedefleyen bir Erasmus+ projesidir.

Kimler Katılımcı Olabilir, Şartlar Nelerdir?

En az 5 ortakla proje sunan gençlik alanında aktif STK’lar, kamu kurumları ve resmi olmayan gençlik grupları projeye başvurabilir. Program dezavantajlı konuma sahip gençlerin katılımına önem vermektedir. Projelerin Avrupa Birliği Gençlik Stratejilerinde yer alan tematik öncelikleri (Kapsayıcı Toplumlar, Bilgi ve Yapıcı Diyalog, Sürdürülebilir ve Yeşil Avrupa) ön plana çıkarması tavsiye edilmektedir.

Projenin Süresi Nedir?

Proje 9 ay ile 24 ay arasında sürecektir.

Neler Yapılır? Kazanımlar Nelerdir?

Projede 5 farklı ülkeden en az 5 ortak bulunarak coğrafi denge sağlanacaktır. Katılımcılar farklı kültürlerle etkileşime geçme fırsatı bulacak aynı zamanda ortak sorunlara diğer ülkelerde nasıl çözümler üretildiğine yönelik fikir alışverişi yapma şansı elde edeceklerdir.

Başvurular Nereye, Ne Zaman Yapılır?

Proje başvuruları Avrupa Komisyonu Eğitim, Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı’na yapılacaktır. Son başvuru tarihi 28 Temmuz 2020 Brüksel saati ile 17:00’dir. Daha fazla bilgi edinmek ve sorularınızı sormak için 0312 922 02 20 telefon numarasından ya da info@sundanismanlik.net mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.