';
side-area-logo

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Turizmin Geliştirilmesi Finansman Desteği

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2021 yılı Turizmin Geliştirilmesi Finansman Desteği Programı ile Turizm sektöründeki işletmelerin fiziki, beşeri, teknolojik ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin artırılması, konaklama tesislerinin ürün ve hizmetlerinin çeşitlendirilmesi planlanmıştır.

SUN Danışmanlık olarak 16 yıllık tecrübemiz ile ilgili program kapsamında sizlere profesyonel destek sunmaktan mutluluk duyacağımız programa ilişkin detaylı bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

Son Başvuru Tarihi:4 Haziran 2021 – 23:59       

 

Program Bütçesi

 

7.500.000 TL

 

Destek Miktarı

Asgari: 250.000 TL

Azami: 2.000.000 TL 

Azami Destek Oranı %100
Azami Proje Süresi 12 Ay
Uygun Başvuru Sahipleri · Turizm İşletme Belgeli Konaklama Tesisleri
Son Başvuru Tarihi 04.06.2021 – 23:59
Programın Amaçları
  • Turizm sektörünün Türkiye ve TR63 Bölgesindeki mevcut durumu, ulusal ve bölgesel strateji dokümanları dikkate alınarak “2021 Yılı Turizmin Geliştirilmesi Finansman Desteği Programı” tasarlanmıştır. Programın amacı; Turizm sektöründe işletmelerin rekabet güçlerinin artmasına katkı sağlamaktır.
  • Turizm sektöründeki işletmelerin fiziki, beşeri, teknolojik ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin artırılması,
  • Konaklama Tesislerinin ürün ve hizmetlerinin çeşitlendirilmesi.

 

 

 

 

Program Öncelikleri

Öncelik 1: kapsamında Turizm sektöründeki işletmelerin fiziki, beşeri, teknolojik ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin artırılması hedeflenmektedir. Böylelikle Konaklama Tesislerinin ihtiyaç duydukları alanlarda kapasitelerini artırmaları ve mevcut talebi karşılamaları sağlanacaktır.

Öncelik 2: Kapsamında ise artan Turizm potansiyeli ve E PO fuarları dolayısıyla turist çeşitliliğinin artması ve Konaklama Tesislerinin ürün ve hizmetlerini çeşitlendirmeleri mümkün olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Örnek Proje Konular

Öncelik 1:

· Fiziki, teknolojik ve kurumsal altyapının iyileştirilmesi ile birlikte insan kaynaklarının geliştirilmesi,

· Turizm işletmelerinde web sayfası, yazılım ve mobil uygulamalar ile hizmet kapasitesinin/kalitesinin artırılması,

· Güvenli Turizm sertifikası alımına yönelik yatırımlar.

Öncelik 2:

· Konaklama Tesislerinin içerisinde tematik özel müzelerin kurulması,

·Deniz Turizminin alternatif aktivitelerle çeşitlendirilmesi (yelken/rüzgar sörfü, parasailing, dalış vb.),

· Turizm işletmelerinde faaliyet çeşitliliğini artırarak Turizm faaliyetlerinin yıl boyuna yayılması, (kongre ve konferans organizasyonlarına, spor kulüplerinin kamp çalışmalarına yönelik yatırımlar gibi)