';
side-area-logo

Girişimcilik Eğitimi (Geleneksel – İleri)

SUN Danışmanlık olarak 16 yıllık tecrübemiz ile ilgili program kapsamında sizlere profesyonel destek sunmaktan mutluluk duyacağımız programa ilişkin detaylı bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

Girişimcilik Eğitimi Nedir?

Girişimcilerin iş kurma ve sürdürme aşamalarına dair bilgi, beceri ve donanımlarını geliştirmek amacıyla düzenlenen eğitimlerdir. Geleneksel girişimci eğitimi ve ileri girişimci eğitimi olmak üzere iki eğitimden oluşur. Eğitimlerin tamamı uzaktan eğitim yoluyla verilir.

Kimler Başvurabilir? Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Eğitimlere herkes katılabilir. Başvuru ve katılım için ücret talep edilmez. İleri girişimci eğitimine başvurmak için geleneksel girişimci eğitiminin tamamlanmış olması gerekir.

kosgeb

Katılımcılar https://lms.kosgeb.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile eğitime katılabilirler. Eğitim süresi ve katılımcı sayısı Başkanlık tarafından belirlenir. Eğitimleri tamamlayan katılımcılar KBS tarafından kaydedilir ve katılım belgeleri oluşturulur. Katılımcılar bu belgeye e-devlet üzerinden ulaşabilir. Eğitimlerin değerlendirilmesi amacıyla her katılımcı eğitim bittikten sonra girişimcilik eğitimi memnuniyet anketi doldurmalıdır.

Geleneksel Girişimci Eğitimi

Geleneksel girişimci eğitimi, iş kurma ve sürdürme konusunda bilgi sahibi olma, sürecin getirdiği sorumlulukların bilincine varma, iş modeli hazırlamak için bilgi ve deneyim edinme amacıyla planlanmış bir eğitimdir.

Geleneksel Girişimci Programına ve ileri girişimci eğitimine başvuru yapacak girişimcilerin geleneksel girişimci eğitimini başarıyla tamamlaması beklenir.

Eğitim 8 aşamadan oluşur;

-Temel Kavramlar

-Girişim Fırsatlarını Görme, Fikir Yaratma / Geliştirme

-Yapılabilirlik Analizi

-İş Modelleri, Müşteriler, Değer Önerileri, Gelir Kaynakları

-Ekonomi, Endüstri, Rekabet, Müşteri Analizi

-Hukuki Altyapı

-Girişimin Etik Temelleri

-Pazarlama İlkeleri ve Yönetimi

İleri Girişimci Eğitimi

İleri girişimci eğitimi, orta-yüksek ve ileri teknoloji sınıfına uygun sektörler ve imalat alanında aktif faaliyet gösteren girişimcilere yönelik planlanmış bir eğitimdir. Katılım için geleneksel girişimci eğitiminin tamamlanmış olması gerekir.

İleri Girişimci Programına başvuru yapacak girişimcilerin ileri girişimci eğitimini başarıyla tamamlaması beklenir.

Eğitim 8 aşamadan oluşur;

-Ağ Kurma (Networking)

-Girişimin Finansal Yapısının Belirlenmesi ve Yönetimi

-Yeni Girişimler İçin Finansal Kaynaklara Erişim

-Yenilik Yönetimi

-Fikri Mülkiyet Hakları

-Girişimin Profesyonel Yönetimi ve KOBİ’lerde Stratejik Yönetim

-Büyüme Sürecinin Yönetimi ve Büyüme Stratejileri

-İş Planı Geliştirme