';
side-area-logo

Yabancı Çalışma İzinleri

Ülkemizde pek çok işletme yabancı uyruklu kişiler ile çalışıyor. Özellikle temizlik, turizm, gıda ve inşaat sektörü bu anlamda oldukça atılımlar yapıyor. Kimi zaman ucuz iş günü, kimi zaman da kalifiye eleman anlamında yabancı uyruklu kişiler ile çalışmak isteyen firmaların önündeki en büyük engel ise çalışma izni. Bu da yabancı çalışma izni nasıl alınır sorusunu ortaya çıkarıyor.

1920x1280

Yabancı çalışma izni konsolosluk ya da büyükelçiliklerden yapılan, belli bir süreç ve teferruat gerektiren önemli bir iştir. Üstelik başvuru gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bu anlamda yabancı uyruklu çalıştırmak isteyen işyerlerinin bu başvuruyu kurumsal adımdan gerçekleştirmesi daha hızlı aksiyon alınmasını sağlayacaktır. Buna bağlı alınması gereken oturma izni için de yine kurumun Göç İdaresi’ne işçisi adına başvuruda bulunması gerekmektedir.

Bizler …. yıllık tecrübemizi de arkamıza alıp, yabancı oturma ve çalışma izni hususunsa sizlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Çalıştırmak istediğiniz işçiler için konsolosluk ve büyükelçiliklere tüm başvuruları sağlıyoruz. Sizler teferruatlar ile ilgilenmenize gerek kalmadan işçileriniz ile uzun soluklu bir çalışma hayatına adım atabiliyorsunuz. Üstelik çalışma ve oturma izni için gerekli olan tüm belgeler konusunda çalışanınızı bilgilendiriyor ve işlemlerin daha kısa sürede ilerlemesini sağlıyoruz.
İşyerinizde yabancı uyruklu çalışan bulundurabileceğiniz gibi, yabancı uyruklu bir ya da birden fazla ortağa da sahip olabilirsiniz. Bunun için ortağın en az yüzde 20 hisseye ve minimum 40 bin TL’lik paya sahip olması gerekir. Bu aşamada da devreye giren bizler, yılların uzman danışmanlık firması olarak çalışma izninin alınması adına gerekli adımları atıyoruz. Elbette turizm işletmesi iseniz bazı lisans ve belgeleri kanıtlamanız gerekecektir. Sizler de yabancı uyruklu çalışan ve ortağa sahipseniz artık bizler sayesinde çalışma izni engeline takılmak zorunda değilsiniz.