';
side-area-logo

ISO Belgelendirme

ISO Belgeleri Nedir?

ISO 1947 yılında kurulan ve yaptığı standardizasyon çalışmaları sonucu sanayiye, ticarete ve tüketicilere katkılar sağlayan ISO (International Organization for Standardization) Uluslararası Standart Organizasyonu’dur.

Bu kurum tarafından verilen belgeler, büyük veya küçük çaplı her türlü işletmenin alması gerekli olan belgelerdir. Bu belgeler iş politikalarını belgelemekle birlikte bu politikaların süreçlerini de resmi olarak tanımlar. ISO belgeleri kapsamına ISO 14001, ISO 27001, ISO 22000, OHSAS 18001 gibi farklı sektörler için oluşturulmuş çeşitli standartlar girer. Bu belgelerden herhangi birini almak, alınan işletmeye işletmenin kazanmış olduğu kaliteyi simgeleyen bir statü kazandırır.

iso

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Nedir?

ISO 9001 Belgesi kalite yönetim sistemini temsil eden bir belge olmakla birlikte en yaygın olarak bilinen ISO Belgesidir. Bu belge sayesinde kuruluşun ürün ve hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş standartları sağladığı anlaşılır.

 

ISO 14001 Çevre Belgesi Nedir?

ISO 14001 Çevre Belgesi bir ürünün üretim süreci boyunca bütün çevre sağlığı koruma şartlarına biat edildiğini kanıtlayan bir belgedir. Aynı zamanda firmanın çevre yönetmelikleri konusunda uluslararası standartları karşıladığını gösterir.

 

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Belgesi \ HACCP Belgesi Nedir?

Bahsi geçen Gıda Güvenliği Yönetim Belgesi, firmanın üretim sürecinde tüketicinin sağlığını korumak için gereken altyapı, hammadde, personel ve ekipman sağlığı gibi hususlarda gerekli tüm tedbirleri aldığını gösteren bir belgedir.

 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Belgesi Nedir?

Bu belge, firmanın bilgi güvenliğini sağlamak adına bütün gerekli önlemlerin alınmasını içeren ve ilgili tarafları her türlü izinsiz ve yasadışı erişimden koruyan yönetim sistemi belgesidir.

 

OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Belgesi Nedir?

Bu belge iş yerlerinin iş sağlığı ve güvenliği yönetmesi bağlamında, bu konudaki sorunları en aza indirmek için gerekli önlemlerin alınmasına, iş yerinizin ve saygınlığınızın korumasına yardımcı olan ISO belgesidir. Bu sertifika uluslararası standartlara uygun olarak verilmekte olup bir yönetim sistemi standardıdır.

 

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi Nedir?

Bu belge firmanın müşteri memnuniyetini birinci planda değerlendirdiğini ve müşterilerine her beklentinin ötesinde hizmet vermeyi isteyen, tüketicinin taleplerini dikkate alan bir prensip çerçevesinde ilerlediğini gösteren saygınlık standardıdır.

Yukarıda bahsedilen ISO belgeleri için ayrı ayrı veya beraber olarak tarafımızdan danışmalık desteği almak üzere bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. SUN Danışmanlık olarak 16 yıllık tecrübemiz ile ilgili ISO belgesi alım işlemlerinin gerçekleştirilmesi için sizlere profesyonel destek sunmaktan mutluluk duyarız.