';
side-area-logo

ISO Belgelendirme

ISO belgesi almak size, 3. taraf denetimlerin gerçekleşmesi sonucu işletmenizin kazanmış olduğu kaliteyi simgeler. ISO belgesi, büyük veya küçük çaplı her türlü işletme için gerekli olan bir belgedir. İş politikası süreçlerini belgeler ve bu süreçleri resmi olarak tanımlar. En yaygın olarak bilinen ISO belgesi ise “ISO 9001” Kalite belgesidir. ISO belgeleri kapsamına ISO 14001, ISO 27001, ISO 22000, OHSAS 18001 gibi farklı sektörler için oluşturulmuş çeşitli standartlar da girer.

1947 yılında kurulan ve yaptığı standardizasyon çalışmaları sonucu sanayiye, ticarete ve tüketicilere katkılar sağlayan ISO (International Organization for Standardization) Uluslararası Standard Organizasyonudur

iso

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Nedir?

ISO 9001 belgesi kalite yönetim sistemini temsil eden bir belgedir. Bu belge sayesinde kuruluşun ürün ve hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş standartları sağladığı anlaşılır.

ISO 14001 Çevre Belgesi Nedir?

ISO 14001 Çevre belgesi bir ürünün üretim süreci boyunca bütün çevre sağlığı koruma şartlarına biat edildiğini kanıtlayan bir belgedir. Aynı zamanda firmanın çevre yönetmelikleri konusunda uluslararası standartları karşıladığını gösterir.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Belgesi \ HACCP Belgesi Nedir?

Bahsi geçen gıda güvenliği yönetim belgesi, firmanın üretim sürecinde tüketicinin sağlığını korumak için gereken altyapı, hammadde, personel ve ekipman sağlığı gibi hususlarda gerekli tüm tedbirleri aldığını gösteren bir belgedir.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Belgesi \ HACCP Belgesi Nedir?
Bahsi geçen gıda güvenliği yönetim belgesi, firmanın üretim sürecinde tüketicinin sağlığını korumak için gereken altyapı, hammadde, personel ve ekipman sağlığı gibi hususlarda gerekli tüm tedbirleri aldığını gösteren bir belgedir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Belgesi Nedir?

Firmanın bilgi güvenliğini sağlamak adına bütün gerekli önlemlerin alınmasını içeren ve ilgili tarafları her türlü izinsiz ve yasadışı erişimden koruyan yönetim sisteminin belgelenmesidir.

OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Belgesi Nedir?

İş sağlığı ve güvenliğini yönetmenize, bu konudaki sorunları en aza indirmek için gerekli önlemlerin alınmasına, iş yerinizin ve saygınlığınızın korumasına yardımcı olan iso belgesidir. Bu sertifika uluslararası standartlara uygun olarak verilmekte olup bir yönetim sistemi standardıdır.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi Nedir?

Firmanın müşteri memnuniyetini birinci planda değerlendirdiğini ve müşterilerine her beklentinin ötesinde hizmet vermeyi isteyen, tüketicinin taleplerini dikkate alan bir prensip çerçevesinde ilerlediğini gösteren saygınlık standardıdır.

Yukarıda bahsedilen ISO belgeleri için ayrı ayrı veya beraber olarak tarafımızdan danışmalık desteği almak üzere bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. SUN Danışmanlık olarak 16 yıllık tecrübemiz ile ilgili ISO belgesi alım işlemlerinin gerçekleştirilmesi için sizlere profesyonel destek sunmaktan mutluluk duyarız.